Rekliniec w Myślenicach

Restauracja Rekliniec w Myślenicach. Łatwy zjazd z Zakopianki, przez most na Rabie, i dalej w prawo w Parkową aż do Jodłowej gdzie jest wyciąg na Chełm. Specjalnością kuchni są placki ziemniaczane, czyli coś dla mnie 🙂

 

Mimo, że pogoda nieciekawa, roztopy, ubłocony rower, to od wejścia zostałem sympatycznie przywitany i zaproszony do środka. Oczywiście rower zostawiłem na zewnątrz, w ogródku przy restauracji. Lokal bardzo kameralny i przytulny, trochę tu jak w domu. Bardzo wygodne krzesła z poduszkami.  Menu w oryginalnej formie (foto niżej). Wszystko ze smakiem i bez przesady. Co ciekawe, jest też wydzielona sala ze stołem bilardowym. Zadbanym i z całkiem dobrym suknem, jednak przydałaby się już jego wymiana.
Bardzo byłem ciekaw tutejszych placków, bo na stronie doczytałem, że to specjalność rodziny od blisko 30 lat. Cena w menu zachęcała dodatkowo: 15 zł za Placek po Węgiersku.
Zamówiłem i długo nie musiałem czekać. W pierwszym momencie zaskoczenie, dlaczego te placki są przypalone? Jednak po spróbowaniu okazały się po prostu bardzo mocno przysmażone. Smaczne, ale jak dla mnie ciut za długo na patelni. Duży plus za gulasz, mocny w smaku, bardzo mięsny, bez zbędnych dodatków w sosie. Surówki też na plus. Podkreślę jeszcze na koniec jakość obsługi w Reklińcu. Ta była na bardzo wysokim poziomie, kelner uprzejmy, skory do rozmowy o plackach. Duży plus. Polecam.

 

Rekliniec Restauracja i Noclegi
Jodłowa 3
32-400 Myślenice
rekliniec.pl
502 095 761


Comments are Disabled