Oberża Wilczy Głód w Krzyszkowicach

Jadąc Zakopianką w kierunku gór, tuż przed Myślenicami mijamy Oberżę Wilczy Głód. Warto tu zajrzeć, bo jak już napisałem w opinii na mapach Google, jest to fantastyczne miejsce, ze stylowym wystrojem, i regionalnymi smaczkami oraz dość miłą obsługą.

„Dość miła obsługa” znaczyło tyle, że kelner który nas obsługiwał nie zachęcał do rozmowy na temat dań, i ogólnie oberży, ale chociaż tyle, że dostaliśmy co zamawialiśmy 😉 Ciekawe, bo był to środek tygodnia i w lokalu był spokój. Może nie trafiliśmy na dobry moment?

Na duży plus przystawka, którą były 3 skibki chleba z przepysznym smalcem. Palce lizać!
Placki po zbójnicku bez rewelacji. O tyle chociaż dobrze, że gulasz wołowy miał smakowite mięso. Same placki mocno przysmażone. Dolny placek aż za mocno, na granicy przypalenia. Porcja średnio sycąca i praktycznie bez dodatków.

Cena placka niestety dość wysoka, bo 23 zł. Mimo to warto się tam zatrzymać, a miłośnicy staropolskich klimatów powinni być zachwyceni. Jest kominek z wesoło trzaskającym ogniem, jest miejsce do zabaw dla maluchów, i – co ciekawe – w podziemiach w okolicy toalet jest nawet stół bilardowy na monety 🙂

 

Oberża Wilczy Głód
Krzyszkowice 294
32-445 Krzyszkowice
Tel: (12) 272 32 70
http://www.wilczyglod.pl

Comments are Disabled