Kremenaros w Ustrzykach Górnych

Kremenaros to kultowa miejscówka w Ustrzykach Górnych. Chyba niedawno przeszła remont, bo w części noclegowej ściany czyste, stolarka świeża, jasno tak się zrobiło i wiater już nie hula po podłodze 🙂  W części gastronomicznej można zamówić Placek po Bieszczadzku.

Wizyta w tym schronisku była dość specjalna. Na drugi dzień dziewczyny Kaja i Kasia zamierzały z Wołosatego rozpocząć wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim imienia Kazimierza Sosnowskiego. Uprzedzając trochę fakty, na mecie w Ustroniu stanęły po 9 dniach. Nieźle, co? 🙂 Tym samym ustanowiły kobiecy rekord przejścia GSB. Szczegóły tu: http://fit-forfun.blogspot.com/2016/07/9-dni-16-godzin-i-3-minuty.html

Wracając do placków 🙂
Wieczorową porą (godzina 20:40) nie było problemu z zamówieniem obiadu. Porcja jaką dostałem była ogromna. Nie dałem jej rady. Fakt, że nie byłem specjalnie głodny ale chciałem sobie zrobić podkład na wycieczkę do Cisnej która miała być na drugi dzień. Placki spore, dobrze wysmażone, grube. Gulasz z wielkimi kawałkami mięsa, bardzo sycący o smaku mocno mięsnym, ale niezbyt ostrym – musiałem doprawić. Surówka taka sobie, ale fajnie że jest, bo ta porcja serio zamula. Ogólnie smakowo raczej dla tych mniej wybrednych. Ale ale. Placek po Bieszczadzku z Kremenarosa to – pomijając tylko smak – to prawdziwe jadło drwala a nie jakieś pitu-pitu z gównianych fastfoodów. Po zejściu z połonin na pewno wchodzi jak masełko 🙂 Cena 22 zł.

Bar i Noclegi Kremenaros PTTK
Ustrzyki Górne 4
38-713 Lutowiska
tel. 13 461 06 05
503 939 211
http://kremenaros.com.pl

 

Comments are Disabled